96/09/03 جمعه 15:01
حساب کاربری


ثبت نام
کلمه عبور جدید
سبد خرید
  • هیچ موردی پیدا نشد

سفارش

تعرفه آگهي ويژه 

ماهیانه 1 هزار تومان 
star هرستاره 1 هزار تومان 
star7 ستاره 7 هزار تومان 
روش پرداخت بانکی 

mellat bank

با ثبت نام در نیازمندیها، آگهی رایگان و تبلیغات رایگان اینترنتی | ایران آگهی و درج آگهی رایگان در صفحه اول گوگل باشید! اکنون ثبت نام کنید.

کسب درآمد


تبلیغات ستون راست
جای تبلیغات شما
خدایا تو بر کار خیرم بدار

کمک به بیماران مبتلا به سزطان

موسسه خیریه حمایت از کودکان سرطانی

جستجوی پیشرفته آگهی ها
روش جستجو:
به صورت عادی
مقادیر شامل تمام کلمات باشد (AND)
مقادیر شامل یک از کلمات باشد(OR)

دسته بندی آگهی:
موقعیت جغرافیایی:


مطالب تصادفی
یونانی‌ها در تهران کنسرت می‌دهند یونانی‌ها در تهران کنسرت می‌دهند
یونانی‌ها در تهران کنسرت می‌دهند ...
بازدید: ۴٣٨
پیتزا فلفل دلمه ای ( فوق العاده کم کالری ) پیتزا فلفل دلمه ای ( فوق العاده کم کالری )
این غذای فوق العاده کم کالری را میتوانید به عنوان شام یا میان وعده استفاده کنید. همچنین از این پیتزا برای پذیرایی از مهمان ها و به عنوان پیش غذا نیز سرو میشود. ...
بازدید: ٣١۵
ترجیعات سی و نهم ترجیعات سی و نهم
مستیان در عربده، رفتند و رفتم گوشهٔ***با دو یار رازدان و هم‌ره و هم توشهٔ ...
بازدید: ٣۵٧

لینک های مفید
ما را در گوگل محبوب کنید
پرینت
#٢۵۴
بازدید: ٣٨٩
93/09/17 دوشنبه 23:17

دختر زرنگش خوبه!

دختر زرنگش خوبه!

 

 

دختر که باشی می‌دانی همه‌‌چیز آنقدرها که بقیه فکر می‌کنند ساده نیست؛ خصوصا اگر دختر جوانی باشی که می‌خواهی در این وانفسای دنیا، گلیم عزت‌نفس و خودباوری‌ات را از آب بیرون بکشی.

 

حتما هم قرار نیست کار خارق‌العاده‌ای انجام بدهی که چشم همه را گرد کند؛ تو می‌خواهی از خودت و بودنت راضی باشی. می‌خواهی زندگی شخصی، خانوادگی، تحصیلی، شغلی و اجتماعی خوبی داشته باشی؛ فارغ از تمام مشکلات و کم‌داشت‌ها و نداشت‌هایی که کمابیش در زندگی هر کسی پیدا می‌شود. فارغ از نوع تربیت خانوادگی که هیچ دخالتی در آن نداشته‌ای و صرف‌نظر از تلخکامی‌ها و شکست‌هایی که در گذشته داشته‌ای یا ممکن است در آینده داشته باشی. تو می‌خواهی از چارچوب دختری که دیگران برایت تعریف کرده‌اند بیرون بیایی؛ مثلا «دیگران» ممکن است دختر تعریف شده رسانه‌ها باشد. هر انسانی در هر جایگاهی که باشد نیاز به‌خودباوری و عزت نفس دارد، دختران شاید بیشتر. البته بحث ما اصلا جنسیتی نیست، تنها به‌خاطر شرایط خاص زنانگی در اجتماع امروزی است که دختران نیاز بیشتری به‌خودباوری دارند. عزت‌نفس و خودباوری از آن صفاتی‌ است که باید برای به‌دست آوردنش حسابی تلاش و تمرین کرد. در این یادداشت سعی می‌کنیم چند راهکار ساده را برای شروع این نوع تمرین‌ها بگوییم؛ راهکارهایی که ممکن است یکشبه معجزه نکند اما در گذر زمان خودباوری را به ارمغان می‌آورد؛ هر چه باشد دست خالی برنخواهید گشت.

 

بی‌پرده با خودت رو‌به‌رو شو

 

بی‌حاشیه و رودربایستی و بدون اغراق با خودت روبه‌رو شو، مثل کسی که می‌خواهد از نو خودش را بشناسد. شاید لازم باشد یک کاغذ بیاوری و طرحی از خودت بکشی. منظور کشیدن خطوط چهره نیست بلکه روشن ساختن نقاط ضعف و قوت خودت است؛ مثل کسی که فانوسی را در دست می‌گیرد و تمام گوشه کنارهای تاریک روحش را روشن می‌کند. انسانی که خودش را خوب می‌شناسد و نقاط قوت و استعدادها و توانایی‌هایش را زیر پوشش عدم‌اعتماد‌به‌نفس نادیده نمی‌گیرد، به‌خودباوری می‌رسد. موفقیت‌های گذشته‌ات را بنویس، حتی اگر معدل۲۰ اول ابتدایی‌ات باشد و البته به هیچ کدام به دید تحقیر نگاه نکن. گاهی از میان همین موفقیت‌های کوچک متوجه توانایی‌های منحصر به فرد خودت می‌شوی.

 

باربی نباش

 

رسانه‌ها، خصوصا رسانه‌های غربی بزرگ‌ترین ظلم را به دختران جوان می‌کنند. آنها یک چارچوب مشخص طبق سلایق، منافع و اعتقادات خودشان که بیشتر برآمده از نظام سرمایه‌داری است از دختر زیبا و موفق ترسیم می‌کنند و بر سر تمام دختران فریاد می‌کشند «اگر می‌خواهی زیبا باشی و موفق، باید در این چارچوب قرار بگیری». این ظلم بزرگی است به تفاوت‌های انسانی که زیبایی خلقت است. این به‌معنای حل‌شدن تمامی سلایق فردی در یک سلیقه تحمیل شده است.

 

دخترها گاهی فکر می‌کنند که زیبایی خلاصه می‌شود در قیافه‌ای به شکل باربی با همان چشم و بینی و همان هیکل و بدن! همین است که آمار جراحی زیبایی هر روز بیشتر و بیشتر می‌شود. همه می‌خواهیم بینی‌های یک شکل داشته باشیم، پیشانی‌ای صاف که هیچ خطی نداشته باشد، لب‌های پروتز شده‌و…. برای همین است آنهایی که باربی نیستند احساس سرخوردگی می‌کنند و اعتماد به نفس و خودباوری خود را از دست می‌دهند. خوب است بدانید مرگ خودباوری یعنی مرگ خوشبختی، موفقیت و آرامش. دختران به شکل غریزی به زیبایی و زیبا بودن گرایش دارند و این اصلا بد نیست اما نباید اجازه داد که ارزش‌های زیبایی‌شناسی را دیگران برای ما ترسیم کنند. این زیبایی، زیبایی مورد نظر سرمایه‌داران و صاحبان صنایع پوشاک و لوازم آرایش است نه زیبایی واقعی. هر کدام از ما دختران زیباییم؛ ملکه‌هایی با تفاوت‌های ظاهری و باطنی که اتفاقا همین تفاوت‌ها خود زاینده زیبایی است. پس، از امروز تمام کلیشه‌های زیبایی را که به روحت تحمیل کرده‌ای دور بریز و به‌خودت همانطور که هستی، با هر ظاهر و قیافه‌ای و با هر هیکل و قدی احترام بگذار و عشق بورز. این یک اصل است که اگر تو خودت را دوست نداشته باشی و به همانی که هستی احترام نگذاری و عشق نورزی این گزینه در ناخودآگاهت جا می‌گیرد و آن وقت در برابر هر احترام و عشقی مقاومت می‌کنی چون خودت را لایق اینها نمی‌دانی. بدنت را کمی به حال خودش رها کن؛ اگر از صبح تا شب دنبال رژیم‌های مختلف هستی تا خودت را در قالب لباس‌های باربی بگنجانی، یا داروهای لاغرکننده مختلف را تجربه کرده‌ای. بگذار روحت درگیر چیزی جز ظاهر باشد. این حق تو نیست که تمام عمر، خودت را بابت یک تصویر نادرست از زیبایی، از همه آنچه نعمت‌های خداست محروم کنی. خوب است بگویم که این «رهاکردن» به‌معنای این نیست که به‌خودت نرسی بلکه تنها به این معناست که به ذهن و روح خودت هم فرصت نفس کشیدن و آرامش و احترام بدهی.

 

کتاب بخوان، تجربه کن

 

پابلو نرودا شعر معروفی دارد که می‌گوید:«به آرامی آغاز به مردن می‌کنی، اگر سفرنکنی، اگرکتابی نخوانی، اگر به اصوات زندگی گوش ندهی، اگر از خودت قدردانی نکنی. به آرامی آغاز به مردن می‌کنی، زمانی که خود باوری را درخودت بکشی، وقتی نگذاری دیگران به توکمک کنند، به آرامی آغاز به مردن می‌کنی، اگر برده عادات خود شوی، اگر همیشه از یک راه تکراری بروی، اگر روزمرگی را تغییر ندهی»؛ این همان چیزی‌ است که ما می‌خواهیم به همه دختران بگوییم. کتاب بخوانید، کتاب‌های خوب بخوانید و تجربه‌های جدید داشته باشید؛ تجربه‌هایی که به شما عزت نفس و خودباوری می‌دهد. این تجربه می‌تواند باز کردن سر صحبت با دختر همسایه، خواندن یک کتاب جدید یا نوشتن یک داستان باشد. مهم این است که نترسی و خود را محصور در فریاد نتوانستنِ ضعفِ نفس نکنی.

 

به‌دنبال مهارت‌های جدید باش

 

داشتن مهارت‌های گوناگون به انسان اعتماد به نفس می‌دهد. البته این تو هستی که باید طبق سلیقه و علاقه و البته شرایط و نیازهایت تصمیم بگیری که چه مهارتی را بیاموزی. مهم این است که هر مهارت تازه به تو استقلال و اعتماد به نفس می‌دهد و در مسیر خودباوری به یاری‌ات می‌آید؛ خیاطی کردن، کار با رایانه، نقاشی کشیدن، نوشتن، آشپزی، هنرهای مربوط به خانه‌داری، موسیقی، بافتنی و….

 

همچنین باید دوباره یادآوری کنم که مهارت‌های موردنیاز، الزاما موسیقی و نقاشی نیستند، همه دخترهای دنیا نباید به نقاشی و موسیقی علاقه داشته باشند. آشپزی و بافتنی و خیاطی هم جزو مهارت‌های بسیار زیبا و ضروری برای هر دختری محسوب می‌شوند. پس شاید لازم باشد که اینجا هم جلوی کلیشه‌های ذهنی‌ات بایستی.

 

به دیگران لبخند هدیه بده

 

زیبایی مولفه‌های مختلفی دارد که یکی از آنها زیبایی ظاهر است. مولفه‌های دیگری هم هستند که به‌مراتب تأثیر عمیق‌تر و نقشی مهم‌تر در زیبایی دارند ازجمله اخلاق و مهربانی. ابروهای دائم گره‌خورده، تکبر و خودبزرگ بینی، دست‌هایی که تنها گرفتن را فراگرفته‌اند و نه بخشیدن را. نه‌تنها به زیبایی هیچ کمکی نمی‌کنند که هر روز تصویری زشت‌تر از ما به دیگران ارائه می‌دهند. از امروز به آدم‌ها مهربانی هدیه بده و مطمئن باش این کار تغذیه‌ای مهم برای رشد خودباوری است. هنگامی که در مترو نشسته‌ای و با دختر روبه‌رویی‌ات چشم در چشم می‌شوی به جای بی‌تفاوتی و نگاه‌های سرگردان به او لبخند هدیه بده، امتحان کن و ببین که چه انرژی مثبتی به‌خودت و دیگران تزریق می‌کنی. علاوه بر اینها اخلاقیات را در خودت تقویت کن. خوش‌اخلاقی، مهربانی، متانت و وقار، تواضع و کمک‌رسانی قبل از دیگران به‌خود انسان کمک می‌کند.

 

مسئولیتی را به‌عهده بگیر

 

آدم بی‌مسئولیت کم‌کم تمام توانایی و استعدادهایش تحلیل می‌رود. مسئولیت‌ها به آدم احساس توانمندی می‌دهند و استقلال را تقویت می‌کنند. در هیچ جمع و هیچ مکانی نیروی منفعل نباش. انفعال خودباوری را هدف قرار می‌دهد. پس از امروز یک مسئولیت هرچند کوچک به‌عهده بگیر؛ مسئولیت شستن ظرف‌ها، مسئولیت رسیدگی به درس و مشق خواهر و برادر کوچک‌تر، مسئولیت رسیدگی به گل‌های خانه، مسئولیت خریدهای مهمانی دوستانه و… .

 

آدم‌های غرغرو و افسرده سمی مهلک هستند

 

کسانی که با آنها ارتباط داری اهمیت دارند. با آدم‌های موفق و خودباور معاشرت کن؛ آدم‌هایی که خودشان عزت نفس دارند و آن را در اطرافیان تشدید می‌کنند. آدم‌های غرغرو، ناامید و افسرده که کاری جز نالیدن ندارند برای اطرافیانشان سمی مهلک هستند، به خصوص اگر ظاهر روشنفکرانه داشته باشند. آن‌وقت ناامیدی‌هایشان را به‌عنوان چیزی روشنفکرانه و قابل تحسین به خوردت می‌دهند و در گذر زمان می‌بینی عضوی از جمعی شده‌ای که جز نالیدن و ایراد گرفتن و اداهای ناامیدانه و روشنفکرانه کار دیگری ندارند.

 

معنویت شاهراه درخشان

 

معنویت شاهراه درخشانی است برای دستیابی به خیلی چیزها، ازجمله آرامش و خودباوری. وقتی خودت را متصل به منبع هستی ببینی دیگر هیچ‌چیز نمی‌تواند تو را تحقیر کند یا از پا بیندازد. پس در شبانه روز، زمانی را با خدا خلوت کن. این زمان می‌تواند هنگام نماز باشد. کمی قبل‌ یا بعدتر از نماز سرسجاده‌ات بنشین و حرف‌هایی را که به هیچ‌کس نمی‌توانی بگویی به او بگو یا اگر ساکن شهر و روستایی هستی که حرم امام یا امامزاده‌ای در نزدیکی خانه‌تان هست حتما برنامه‌ریزی کن و برای زیارت برو. دوری از معنویت و نداشتن ارتباط و توکل به خدا سرچشمه ترس‌هاست؛ ترس از شکست، ترس از گذر زمان، ترس از رقیبان، ترس از دشمنان، ترس از مرگ و حتی ترس از زیبا نبودن. ترس‌ها خودباوری و اعتماد به نفس را در تو از بین می‌برند. وقتی خدا را وکیل خود می‌گیری و به او توکل می‌کنی و روزانه ساعاتی را با شنونده‌ترین شنوایان صحبت و مشورت می‌کنی احساس اعتماد به نفس خودبه‌خود در تو شکل می‌گیرد؛چرا که پشتوانه‌ای داری که هیچ‌کس قادر به فروریختنش نیست.

منبع: همشهری آنلاین

نمونه سوالات ارشد پیام نور با پاسخنامه
نمونه سوالات ارشد پیام نور همراه با پاسخنامه
نمونه سوالات ارشد پیام نور همراه با پاسخنامه
دانلود نمونه سوالات کارشناسی ارشد از تمامی ترم های گذشته همراه با پاسخنامه تستی و تشریحی از همه رشته های درسی جهت دانلود سوالات بر روی لینک سایت کلیلک نمایید. ...
دانلود نمونه سوالات کارشناسی ارشد پیام نور
دانلود نمونه سوالات کارشناسی ارشد پیام نور
دانلود نمونه سوالات کارشناسی ارشد و آزمونهای فراگیر پیام نور، مقالات دانشجویی و نمونه سوالات استخدامی برای دا ...
فروشگاه شارژ ایرانسل،همراه اول،تاليا و رايتل و کارت هوشمند بین المللی و پرداخت قبوض و فروش آنتی ویروس
فروشگاه شارژ ایرانسل،همراه اول،تاليا و رايتل و کارت هوشمند بین المللی و پرداخت قبوض و فروش آنتی ویروس
فروشگاه شارژ ایرانسل،همراه اول،تاليا و رايتل و کارت هوشمند بین المللی و پرداخت قبوض و فروش آنتی ویروس www.echarge.iranagehi.com ...
صحافی فوری
صحافی فوری
موسسه خدمات کامپیوتری هاتلاین عرضه کننده بهترین نوع صحافی گالینگور جهت سفارشات صحافی پایان نامه و پرینت می توانید از طریق تلگرام و ایمیل به صورت آنلاین ثبت سفارش نمائید صحافی یکرو عادی 10000 تومان (زمان تحویل یک روز) پرینت یکرو 70تومان پرینت دورو 85 تومان صحافی عادی دورو 12000تومان (زمان ت ...
تفسیر و ترجمه سوره ليل تفسیر و ترجمه سوره ليل
تفسیر و ترجمه سوره ليل از کتاب تفسیر نور دکتر مصطفی خرم دل ...
بازدید: ۴۵٢
یافته‌های جدید محققان درباره رشد مو یافته‌های جدید محققان درباره رشد مو
محققان اسپانیایی به صورت تصادفی دریافتند، مهار قدرت گلبول‌های سفید خون به تقویت رشد موها کمک کرده و می‌تواند به عنوان روشی بالقوه برای درمان طاسی مورد استفاده قرار گیرد. ...
بازدید: ٣۵٢

SecImgSes تمامي كالاها و خدمات اين سایت، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي آن تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران استایران

payfoot

Copyright © 2013-2017, iranagehi.com. All Rights Reserved.
تمام حقوق این سایت برای سایت ایران آگهی محفوظ است
 ثبت شده در  وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی
سیاست حفظ حریم شخصی کاربران